Profesyonel Fotoğraf Timi

Pazarlamada Fotoğrafın Önemi

En zeki firmalar, markalarını geliştirmek ve kendilerini hedef kitleye en kısa yoldan anlatmak için, görsel öykülerini oluşturabilecek, kurgulayıp fotoğrafa dönüştürecek profesyonel fotoğrafçılar arıyor.

Her gün sadece Facebook'a 400 milyondan fazla fotoğraf paylaşıldığını biliyor musunuz? Birkaç dakika içinde bakmanızı gerektiren, Pinterest'e sabitlenmiş çizelgeler, grafikler, illüstrasyonlar, doodle'lar ve diğer fotoğraflardan bahsetmek için bir milyon daha eklenecektir. Ya Instagram, Twitter, Tumblr ve Google+'a gönderilenler? Herkes telefonlarıyla kendi kameralarından memnun olurken giderek daha da fazla fotoğraf görüntüleniyor ve aniden herkes profesyonel bir fotoğrafçı olduğunu iddia eder hale geliyor.

Peki şirketiniz, işiniz ya da kendiniz için çalışacak, size pozitif katkı sağlayacak görsel içeriklere nasıl sahip oluyorsunuz ve bunun sizi için önemi nedir?

Sıkıcı stok fotoğraflarına güvenmekten ziyade, en akıllı işletmeler, markalarını geliştirmelerine yardımcı olacak ve kim olduklarının görsel bir öyküsünü anlatan görüntüler çekebilen fotoğrafçılar arıyor.

Pazarlama faaliyetlerinizde sizi hedef kitlenize en kısa yoldan ulaştırabilen, hedef kütlenizi çığ gibi büyüten en kestirme ve en ekonomik yöntem, içeriğinde ürün ya da hizmetinizin öyküsünü taşıyan fotoğraflardır. Ticari fotoğrafçılığa önem vermeniz, işinize pozitif katkılar sağlayan mesajlar oluşturmak için mükemmel olanaklar sunar.

Neden görselleşmek için profesyonel bir fotoğrafçıdan yardım almalısınız?

Çevrimiçi yayıncılar Mashable ve EyeTrackShop, son zamanlarda bir web kamerası göz izleme araştırmasına katılanların Facebook duvar yazılarına ve reklamlarına bakarak daha az zaman harcadıklarını, marka zaman çizelgelerindeki kapak resmine bakarak daha fazla zaman harcadıklarını keşfetti. Her marka veya işletme, sokakta, mağazada veya müşterileri çekmek için çevrimiçi olarak alınıp okunabilen bir içerik oluşturmaya çalıştığında, görüntü kalitesinin giderek daha da önemli hale geldiğini görüyoruz. Dolayısıyla, iş dünyasındaki bu kalabalığın içinden sıyrılıp öne çıkmanıza yardımcı olan görüntüler üretmek zorundasınız.

*

Durum böyleyse, her yerde kendinizi anlatan görsellere sahip olmak durumundasınız.

Tanınmış markaların hepisinin veya düzenlenen organizasyonların çoğununun; sunumları, tanıtımları, fuarları, ürün lansmanları vb. için ihtiyaç duyulduklarında temas kurdukları fotoğrafçıları var.

Önünüzde mükemmel bir ilham bankanız var. Bir fotoğrafçının size ve hedef kitlenize nasıl bakması gerektiğini bilen eğlenceli ve eğitilmiş gözü var. Ürününüzü veya servisinizi kullanarak, sizi en kısa yoldan ve en anlaşılır biçimiyle müşterilerin karşısına çıkabilecek öykülerle donanmış görseller üretebilecek profesyonel bir fotoğrafçı. Sahnelenen çekimler ya da logolar yerine gerçek hayattan ilhamlarla dolu öyküler içeren fotoğraflara ihtiyacınız var.

Ürününüzün dünyada nasıl yaşadığını gösterin.

Profesyonel bir fotoğrafçı, ürününüzün veya hizmetinizin müşterilerinize aktarırken onların duygularına da hitap edebilecek öyküler içeren fotoğraflar üretebilmelidir. İnsanlar duygusal değeri ararlar ve satın alma kararlarını içgüdüleriyle bozguna uğratırlar.

Görüntüleri (fotoğrafları) marka sanatı olarak benimseyin.

Bir sürü iş için içerik metinle aynı. Ama fotoğraf ve diğer görsel materyaller pazarlama karmasının zımparalanması, cilalanması olmalıdır. Bu nedenle profesyonel bir fotoğrafçı kullanarak e-postalarınızda, web sitelerinizde ve pazarlama kanallarınızda istediğiniz yere yerleştirebileceğiniz bir fotoğraf bankasına sahip olmalısınız. Dikkat çekin ve görselinizle angajmana ve tıklamaya izleyeni teşvik edin. Bunu başarmak için cesur, eşsiz ve modern profesyonel imajlara (fotoğraflara) sahip olmalısınız.

Pazarlama, marka değerinizi ve hedef kitleye sunduğunuz ürün ya da hizmetinizi müşteriye aktarmayla ilgili yöntemlerin tümüdür. Bu yöntemlerin en başında iyi fotoğraflar gelir. Amaçlanan hedefe ulaşan pazarlama stratejilerinizde size çözüm ortağı olmak için buradayız.

Saygılarımızla.

|  2  |  3  |  4