Profesyonel Fotoğraf Timi

İyi Pazarlama İçin İyi Fotoğraf Gerekir

Pazarlama, değerinizi, ürün ya da hizmetinizi hedef kitleye aktarmayla ilgilidir. Ne yazık ki, pek çok işletme, iyi pazarlama fotoğraflarının önemini ve doğru tasarım ve tutarlı görüntülerin yalnızca kaliteyi aktarmanın değil, aynı zamanda şirket hikayelerini başarılı bir şekilde söylemelerine ve markalarında hizalama oluşturmalarına yardımcı olabileceğini anlamıyor.

Çağımız görsel kültür çağı. Görüntüler (fotoğraflar) hayal gücünü yakalar ve izleyende oluşturdukları ince baskıyı okumaya ihtiyaç duymadan bağlantıyı anlamamıza yardımcı olur. Mobil cihazlarla etkileşimde bulunulduğu bu çağda, iyi pazarlama fotoğraflarına sahip olmak her zamankinden daha önemli. Görüntüler (fotoğraflar) ve kitleyle etkileşim etrafındaki son istatistiklerden bazıları şöyle:

İlgili fotoğraflara sahip makaleler, görüntü (fotoğraf) içermeyen makalelerden toplam görüntüleme sayısının% 94'ü daha fazladır. Fotoğraflı bir basın bülteni, salt metin basabilen bir basın bülteninden% 15 daha fazla çevrimiçi görüş almaktadır. Çevrimiçi aramayı kullanan tüketicilerin% 60'ı, bir listede duygularına dokunan bir fotoğraf içeren bir işletmeye başvurmayı tercih ettiğini söylüyor. E-ticaret web sitesi alışverişlerinin neredeyse% 70'inde ürünün imajının satın alma kararını verirken çok önemli olduğu söyleniyor.(Kaynak: MDG Reklamcılık )

Müşterilerinizin dikkatini keninize alın ve hep üzerinizde tutun

İyi pazarlama fotoğrafları, özellikle görüntüler belirli bir kitleyi hedef alan bir sanatla yönetilirse, kitlenizi yalnızca metinden daha çok etkiliyor. Özellikle ilk kez kendinizi görüntüleyecek bir fırsat buluyorsanız, pazarlama materyalinizin iyi tasarlandığından emin olun ve sununuza ilişkin net bir anlayış sunun.

Dahası, var olan markalaştırmayı iltifat eden görüntülerin kullanılması, daha birleşik bir tasarım sistemi kurmanıza yardımcı olur. Tek bir sayfada, broşürlerde, dijital materyallerde veya fuar sergilerinde olsun, tüm sunumlara yönelik tüm görsel iletişim için tutarlı bir fotoğraf arşivine sahip olun.

Fotoğrafın, marka iletişimlerinizde ayrılmaz büyük bir rolü vardır. Bunlar, rahat ve samimi, muhafazakar ve kurumsal olabilir, şık ve cilalıdır. Şirketinizin kişiliğini nasıl algılayacağınızı anlayan bir yaratıcı yönetmenle birlikte çalışarak doğru fotoğrafçıyı seçebilir ve görüntülerle müşterilerinize bu olağanüstü havayı hazırlayabilirsiniz.

*

Profesyonel pazarlama fotoğraflarına yatırım yapmaktan kaçınan, büyük ve küçük kuruluşlar, genel görünüş itibarı ile müşterileri tarafından göz ardı edilme riski taşır.

Bir çekim listesi değil, bir stil kılavuzu oluşturun.

Pazarlama fotoğraflarınızın oluşturulmasına yol gösterecek bir stil rehberi veya çalışma kitabına sahip olmak sizin ve ekibinizin tutarlı kalmasına yardımcı olacaktır. Bir fotoğraf listesi bazen çok yapılandırılmış olsa da, geniş yönergeler esneklik ve kendiliğindenlik için izin verirken farklı parametrelerde sağlayabilir. Aşağıdakilerle ilgili sorulara samimi yanıtlar vererek sizin için doğru olan fotoğraflara yardımcı olun:

•Fotoğraflarda ne tür içerikler olmalıdır? Ürünler? Yaşam tarzı? Süreç? Müşteri ilişkileri?
•Fotoğraflarınız nasıl bir hikaye anlatmalıdır?ıdır?
•Onlar hangi ruh halini iletmeliler? Kitleniz nasıl hissedecek?
•Fotoğrafların ne tür uygulamalar için kullanılması gerekecek? Birden fazla uygulama var mı?
•Pazarlama fotoğraflarında dikkat edilmesi gereken herhangi bir marka zorunluluğu var mı?

Fotoğrafların sizinle ilgili hikayeyi anlattığından emin olun.

Fotoğraflar sizi ve markanızı hedef kitlenizin anlayacağı açıklıkta ve onların ilgisini çekecek öykülerle dolu olmalı. Bütün fotoğrafların marka öykünüze uyduğundan emin olmak için gayretli ve agresif olun.

Pazarlama fotoğraflarınız profesyonel, özel ve tutarlı olduğunda, müşterinin katılımını derinleştirecek, müşterilerinizin gözünde değer yaratacak ve birden fazla kanal ve uygulamada erişilebilecek bir marka temelini oluşturacaktır. Birçok işletme, doğrudan para kazandırılamayan pazarlama faaliyetlerini kavramakta zorlanıyor olsa da, mükemmel pazarlama fotoğrafları, dikkatli ve hassas bir şekilde yapıldığında kendisine on kat fazla para yatıran bir yatırımdır.

Sizi, markanızı, sunduğunuz ürün ya da hizmeti, hedef kitlenize en iyi şekilde iletmede görsel çözüm ortağınız olmak için buradayız. Bizimle iletişime geçmeden çekinmeyin.

Saygılarımızla.

|  2  |  3  |  4