Aksma ve Gece Fotografciligi

Akşam ve Gece Fotoğrafları Atölyesi kapsamında, gün batımından önceki zaman diliminden yani akşam üzeri saatlerinden başlayıp, gün doğumuna kadar olan zaman içinde, doğal gün ışığı, yapay ışıklar, yapay+doğal ışık birlikte olmak üzere, ışığı kullanabilmeyi, akşam ve gece kompozisyonları oluşturmayı öğrenecek ve uygulamalarla öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz. Atölye formatı, tüm atölyelerimizde olduğu gibi; katılımcılara en iyi ve en anlaşılır biçimde konuyu aktarmak ve edinilen bilgileri sahada yapılan pratik çalışma ile destekleme, pekiştirme üzerinedir.

Atölyemizin saha uygulaması, Anadolu Yakası veya Avrupa Yakasında fotografik değer taşıyan noktalarda ve katılımcılarla ortak belirlenen bir güzergahda yapılıyor.

Atolye Programı

Akşam ve gece fotoğrafçılığı atölyemiz 7 saatlik bir süreçde gerçekleştirilmektedir. İlk iki saatinde katılımcılara teknik bilgi ve daha öncesi çalışılmış akşam ve gece fotoğrafları üzerinden çekim örnekleri gosterilerek atölyenin amaç ve kapsamı hakkında bilgi verilmektedir. Sonraki 5 saatlik sürede, katılımcılara sahada uygulamalar yaptırılarak konunun tüm incelikleriyle öğrenilmesi sağlanmaktadır. Bu atölye programının sonunda, teknik bilgi ve çekim tecrübesi kazanmış olarak, tek başınıza beğenilen fotoğrafları çalışabilme becerisi kazanmış olacaksınız.

Atölyemiz, bire bir kişiye özel ve kapalı gruplar için düzenlenmektedir. Atölye tarihleri,  bu doğrultuda kişiye özel belirleniyor. Bilgi ve rezervasyon için; fotoatolye@hayricaliskan.com veya +90 539 319 5590