Taki ve Mucevher Fotografciligi

Takı ve mücevher fotoğrafçılığı, ürünlerin özelliğinden dolayı çok özel çekim teknikleri gerektiren bir fotoğraf dalıdır. Kısaca, Platin, Altın, Gümüş, Bronz, Cam, Kristal, Çelik kullanılarak yapılan tüm takı ve süs eşyası kapsamına giren objelerde ancak çok özel çekim teknikleri ile başarılı sonuçlara ulaşılır. Mücevher, bijuteri, parfümeri ve biblo fotoğraflarında, netlik, ışık kullanımı, pozlama, ürünü sahneleme ve kurgulama, bakış açısı, kadrajı oluşturma ve doğru parametrelerle sonuca gitme esastır.

Bu alanda deneyim kazanmış fotoğrafçılar, hem piyasada çok rahat iş yapabildikleri ve bolca iş bağlantıları yapabildikleri gibi, hem de stok fotoğraf sitelerde hatırı sayılır paralar kazanmaktadır.

Bu atölyemizin amacı, bu alanda çalışmak isteyen fotoğrafçılara, arzu ettikleri seviyeye getirecek fotoğraf tekniklerini kazandırmaktır. Atölye süresince çok kısa süreli olarak çekimde kullanılan fotoğraf ekipmanlarına ilişkin teknik ve teorik bilgi aktarımını takiben, deneyimli profesyonel fotoğrafçı eğitmenlerimizle bu kqpsamdaki tüm konularda uygulamalı çekimler yapılarak, katılımcıların programlanan süre içinde arzu edilen düzeye gelmesi sağlanmaktadır.

Atolye Programı

Yapılan her uygulamanın sonunda, çalışılan konularda katılımcıların yaptıkları çekimler, görevli hocamız tarafından değerlendirilerek, eksik ya da hatalı çekimler tekrar edilerek öğrenilen tekniğin pekişmesi sağlanmaktadır. Çekim sonrasında yapılacak post production (fotoğraf düzenleme) evreleri de katılımcılarla birlikte ve eğitmen gözetiminde yapılmaktadır. Mücevher Fotoğrafçılığı Atölyesi her atölye günde 4 saat sürecek şekilde haftada 2 gün olarak düzenlenir ve 5 haftada tamamlanır. Toplam atölye süresi 40 saattir. Günler ve çalışma saatleri katılıcılarla birlikte belirliyoruz.

Mücevher fotoğrafçığında, çekim sonrasında yapılacak post production (fotoğraf düzenleme) işlemleri büyük önem arzeder ve bu konunun olmazsa olmazlarından kabul edilir. Mücevher fotoğrfaçılığı atölyesinin dışında bu alandada eğitim alabilirsiniz. Dijital mücevher fotoğrafı düzenleme eğitiminin süresi, bu alandaki kişisel bilgi düzeyinize bağlı olarak değişir.

Atölyemiz, bire bir kişiye özel ve kapalı gruplar için düzenlenmektedir. Atölye tarihleri,  bu doğrultuda kişiye özel belirleniyor. Bilgi ve rezervasyon için; fotoatolye@hayricaliskan.com veya +90 539 319 5590