Still-Life Fotograf Atolyesi

Still Life fotoğrafçılığının tam karşılığı dilimizde olmamakla birlikte, durağan cisim yada durağan obje fotoğrafçılığı olarak litaratürümüze geçmiş durumda. Yukardaki gördüğünüz slaytımızda bu alanda yaptığımız çalışmalar size bir fikir verecektir.

Günümüzde fotoğraf; yaşamın her alanında ve her sektörde çok sıkça kullanılan, çabuk tüketilen bir reklam malzemesi, aynı zamanda özellikle tanıtım amaçlı en iyi görsel materyallerin başında yer almaktadır.

Yine günümüzde fotoğraf; mağaza vitrinlerinden, dış ortam reklam panolarına, el broşürlerinden, ürün tanıtım kataloglarına varana değin, görsel iletişim ve aktarım gereken her alanda ticari bir meta olarak kullanılmaktadır. Bu alanda kullanılan fotoğrafların hemen hemen hepsi still life tarzına çalışmalardır. Kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Atölyemiz, bire bir kişiye özel ve kapalı gruplar için düzenlenmektedir. Atölye tarihleri,  bu doğrultuda kişiye özel belirleniyor. Bilgi ve rezervasyon için; fotoatolye@hayricaliskan.com veya +90 539 319 5590

Atolye Programı

Still-Life Fotoğrafçılığı Atölyemiz iki aşamalıdır. Birinci aşaması genel hatlarıyla still-life fotoğraf bilgilerinin aktarıldığı teorik ve teknik bilgileri öğreneceksiniz. İkinci aşamasında öğrendiklerinizi iyice pekiştirecek değişik konularda çalışmalar yapacağız.

Atölyenin toplam süresi günlük dört saat olmak üzere toplamda beş gün ve yirmi saattir. İlk iki saati teknik bilgilerin aktarıldığı, kullanılan fotoğraf ve ışık ekipmanlarının tanıtımı ile daha öncesi yapılan çalışma örneklerinin gösterimini kapsar. Kalan onsekiz saatlik süre içinde değişik konuların çalışmaları ve çalışmaların değerlendirilmesini yapıyoruz.

Çalışılan konular; cam obje çekimleri, metal obje çekimleri, sanatsal çekimler, gıda ürünleri ve yemek çekimleri v.b dır. Konular, katılımcıların isteği doğrultusunda da belirlenebilmektedir.

Bu atölyenin sonunda, bir stüdyoda veya evinizde bu türden fotoğrafları tek başınıza rahatlıkla çalışabilecek duruma geleceksiniz.