Studyo Fotografciligi

Her fotoğrafçının bir stüdyo deneyimi olmalıdır. Fotoğrafla uğraşıyorsanız, illaki bir gün karşınıza stüdyo çalışması ile alakalı bir konu gelecektir. Bu atölye bu duruma hazırlıklı olmanızı sağlayacak, aynı zamanda fotoğraf yaşamınıza doyumsuz bir deneyim katacaktır. Dış ortamda ya da doğada çalışırken, çalışmalarınızın başarısı doğal ışığa hakim olmanıza bağlıdır. Öyle konular olur ki; çalışma zamanınızı bile doğal gün ışığına uydurmak ve ona bağlı kalmak zorunluluğu getirir. Stüdyo ortamında ışık kontrölü tümüyle sizdedir. Konuya düşen ışığın hang dozda ve hangi açıda olacağına tümüyle siz karar verirsiniz. Stüdyoda siz ışığa değil ışık size bağlı kalır.

Stüdyo fotoğrafçılığı atölyesi hergün 7 saat olmak üzere 2 günlük bir süreçte gerçekleşiyor. Bu; bir haftasonu cumartesi-pazar günleri olabileceği gibi, bir hafta arayla değişik günlerde olabilir. Tercih katılımcıya aittir. Bu atölye kapsamında stüdyo ekipmanlarını yakından tanıyacak ve onları kullanarak tecrübe kazanacaksınız.

Atolye Programı

Atölye kapsamında, bir gün modelimizle çalışılıyor, bir günde durağan cisimlerle (cam objeler, metal objeler, yiyecek ve gıda urunleri vs.) kompozsiyonlar oluşturularak çalışlıyor. Bazı çalışma örneklerini üstteki slaytdan görebilirsiniz.

Stüdyo fotoğrafçılığı atölyemizde bir gün; Moda ve Portre Fotoğrafçılığı başlıklarında görülen atölyelerimiz kapsamında bir gün de; still-life ve Ürün Fotoğrafçılığı atölyelerimiz kapsamında çalışmalar yapılıyor. Ayrıntılar ve atölye içeriği için bu atölyelerimize göz atabilirsiniz. Bu atölyenin sonunda, tam donanımlı bir stüdyoda tek başınıza çalışır hale geleceksiniz.

Stüdyo Fotoğrafçılığı Atölyesi, bire bir kişiye özel veya kapalı guruplar için düzenlenmektedir. Atölyenin tarihleri ve çalışma saatleri, bu doğrultuda özel kişiye belirleniyor. Her türlü bilgi ve rezervasyon için; fotoatolye@hayricaliskan.com veya +90 539 319 5590