Urun Fotografciligi Atolyesi

Günümüzde fotoğraf; yaşamın her alanında ve her sektörde çok sıkça kullanılan, çabuk tüketilen bir reklam malzemesi, aynı zamanda özellikle tanıtım amaçlı en iyi görsel materyallerin başında yer almaktadır. Yukardaki gördüğünüz slaytımızda bu alanda yaptığımız çalışmalar size bir fikir verecektir.

Yine günümüzde fotoğraf; mağaza vitrinlerinden, dış ortam reklam panolarına, el broşürlerinden, ürün tanıtım kataloglarına varana değin, görsel iletişim ve aktarım gereken her alanda ticari bir meta olarak kullanılmaktadır. Bu alanda kullanılan fotoğrafların hemen hemen hepsi still life tarzına çalışmalardır. Kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Atölyemiz, bire bir kişiye özel ve kapalı gruplar için düzenlenmektedir. Atölye tarihleri,  bu doğrultuda kişiye özel belirleniyor. Bilgi ve rezervasyon için; fotoatolye@hayricaliskan.com veya +90 539 319 5590

Atolye Programı

Ürün Fotoğrafçılığı Atölyemiz iki aşamalıdır. Birinci aşamasında genel hatlarıyla ürün fotoğrafçılığı bilgilerinin aktarıldığı teorik ve teknik bilgileri öğreneceksiniz. İkinci aşamasında öğrendiklerinizi iyice pekiştirecek değişik konularda çalışmalar yapacağız.

Atölyenin toplam süresi 7 saattir. İlk 2 saati teknik bilgilerin aktarıldığı, kullanılan fotoğraf ve ışık ekipmanlarının tanıtımı ile daha öncesi yapılan çalışma örneklerinin gösterimini kapsar. Kalan 5 saatlik süre içinde değişik konuların çalışmaları ve çalışmaların değerlendirilmesini yapıyoruz.

Çalışılan konular; cam obje çekimleri, metal obje çekimleri, reklam amaçlı çekimler, gıda ürünleri ve yemek çekimleri v.b dır. Konular, katılımcıların isteği doğrultusunda da belirlenebilmektedir. Bu atölyenin sonunda, bir stüdyoda veya evinizde bu türden fotoğrafları tek başınıza rahatlıkla çalışabilecek duruma geleceksiniz.